Znajdz nocleg nad morzem

2 ilość ogłoszeń w bazie

Typy obiektów

Oferty SpecialneNoclegi Darłowo

  Noclegi nad morzem w Darłowie


  Darłowo jest jednym z najpiękniejszych miast leżących na wybrzeżu, które oferuje turystom przyjeżdżającym, aby spędzić wakacje nad morzem, wiele ciekawych zabytków, atrakcji oraz imprez i festiwali. Szeroka, czysta plaża i wspaniały mikroklimat sprawiają, że przyjeżdżają tu turyści z całej Polski i zza granicy. Darłowo to ciągle rozwijający się port z nowoczesną mariną. Miasto to może poszczycić się mianem miasta królewskiego, ponieważ tu urodził się, spędził ostatnie 10 lat swojego życia i zmarł zdetronizowany król Dani, Szwecji i Norwegii- Eryk I.
  Zabytki Darłowa:
  Zamek Książąt Pomorskich, zbudowany w drugiej połowie XIV wieku. Dziś znajduje się tu muzeum regionalne.
  Kościół Mariacki z drugiej połowy XIV wieku. Jego gospodarzami są Ojcowie Franciszkanie, którzy przybyli do Darłowa po zakończeniu II wojny światowej. W samym sercu Darłowa znajduje się rynek, obecnie Plac Tadeusza Kościuszki. To tu mieszkańcy miasta odpoczywają na ławeczkach, uczestniczą w koncertach, tu odbywają się najważniejsze dla miasta uroczystości. Na rynku, tuż obok ratusza znajduje się Pomnik Rybaka, pełniący funkcję fontanny. Idąc od Rynku Miejskiego w stronę Kościoła św. Gertrudy mijamy gotycką Bramę Kamienną, będącą pozostałością murów obronnych. Kościół św. Gertrudy- od 1990 r. pełni funkcję kościoła parafialnego i znajduje się na obecnym cmentarzu miejskim. Został wzniesiony z polecenia Eryka I. Jest to dwunastoboczna kaplica w stylu skandynawskiego gotyku.
  Atrakcje, imprezy i festiwale w Darłowie:
  Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych to wyjątkowa okazja spotkań miłośników pojazdów militarnych z Polski i z zagranicy. Imprezie towarzyszą koncerty a dodatkową atrakcją jest bazar militarny i stoiska z odzieżą wojskową.
  Bałtyk Festiwal Media i Sztuka jest organizowany w Darłowie od kilku lat przez Radio Koszalin i miasto Darłowo. Festiwal ten skupia największe polskie gwiazdy sceny teatralnej i estradowej, a także wybitnych dziennikarzy i językoznawców.
  Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich jest imprezą dla wszystkich miłośników kina. Organizatorzy prezentują filmy, które zyskały uznanie na całym świecie a także niszową twórczość reżyserów z krajów położonych na Półwyspie Skandynawskim. Wstęp na seanse jest bezpłatny.
  Port- stanowi główne miejsce spacerów mieszkańców oraz turystów spędzających wczasy nad morzem. Cumują tu kutry rybackie. Port jest także dostępny dla jachtów i łodzi motorowych.
  Tramwaje wodne: Księżna Zofia i Tristan i Izolda: kursują w kanale rzeki Wieprzy pomiędzy Darłowem a Darłówkiem.
  Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie wikingów.

  znajdź nocleg w okolicy Darłowa
  Noclegi w Darłówku~2,9km  I   Noclegi w Cisowie~4km  I   Noclegi w Kopań~5,6km  I   Noclegi w Sulimicach~9,2km  I   Noclegi w Bobolinie~6,3km  I   Noclegi w Dąbkach~7km