Znajdz nocleg nad morzem

2 ilość ogłoszeń w bazie

Typy obiektów

Oferty SpecialneNoclegi Jarosławiec

  Noclegi nad morzem w Jarosławcu


  Jarosławiec to otoczona lasami miejscowość wypoczynkowa i wioska rybacka położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Pierwotnie mieszkali tu rybacy, którzy poza rybołówstwem zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu. Dziś Jarosławiec to głównie miejscowość turystyczna nad Bałtykiem, w której znajduje się wiele hoteli, pensjonatów i domków letniskowych. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana a każdy turysta, bez względu na wymagania, znajdzie odpowiedni dla siebie nocleg nad morzem. Są tu urocze pensjonaty z widokiem na morze, domki letniskowe przy samej plaży, tanie pokoje gościnne blisko morza i wiele innych. Wczasowicze, którzy tu przyjeżdżają, aby spędzić wakacje nad Bałtykiem mogą liczyć na wiele ciekawych atrakcji, które urozmaicą ich wypoczynek w Jarosławcu. Deptak w Jarosławcu wypełniony jest straganami z pamiątkami i wyrobami z bursztynu. Znajduje się tu wiele restauracji, smażalni ryb i budek z goframi i lodami, które oczywiście najlepiej smakują nad polskim morzem. Co warto zobaczyć w Jarosławcu? Z pewnością latarnię morską usytuowaną w samym sercu Jarosławca. Koniecznie trzeba zobaczyć także bardzo charakterystyczne i przepiękne ukształtowanie terenu czyli wysoki brzeg klifowy, który ciągnie się wzdłuż całego przylądka. W najwyższym miejscu dochodzi do 45 metrów wysokości. Wygląda i pięknie i bardzo kontrowersyjnie, dopiero na miejscu można zobaczyć jakie szkody wyrządziły w nim sztormy Bałtyku, nawet pomimo dokonanych prac zabezpieczających brzeg. Klif w Jarosławcu porośnięty jest roślinnością wydmową, występuje tu chroniony mikołajek nadmorski. W Jarosławcu znajduje się wiele budynków szachulcowych z połowy XIX w. Jest to klasyczne budownictwo rybaków nadbałtyckich.
  Atrakcje turystyczne Jarosławca:
  Plaża w Jarosławcu- piaszczysta i idealna na długie spacery o zachodzie słońca. Możemy zobaczyć tu kolorowe kutry a po sztormie znajdziemy na plaży duże ilości bursztynu.
  Wybrzeże klifowe w Jarosławcu porośnięte roślinnością wydmową i lasami sosnowymi. Znajdują się tu punkty widokowe, gdzie można podziwiać Morze Bałtyckie, które najpiękniejsze jest o wschodzie i zachodzie słońca.
  Latarnia morska w Jarosławcu- okrągła, wykonana z czerwonej cegły o wysokości 33, 3 m. To doskonały punkt widokowy na całą okolicę. Znajduje się w samym centrum Jarosławca i jest udostępniona do zwiedzania.
  Muzeum Bursztynu w Jarosławcu- tu możemy zapoznać się z genezą bursztynu bałtyckiego oraz zobaczyć niezwykłe inkluzje czyli faunę i florę zamkniętą w bursztynie.
  Stok narciarski w Jarosławcu- jedyna taka atrakcja turystyczna nad Morzem Bałtyckim. Umożliwia jazdę na nartach i snowboardzie przez cały rok. Narciarski stok treningowy to przesuwająca się taśma imitująca śnieżne pokrycie, idealne miejsce dla początkujących ale także dla doświadczonych narciarzy jako miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy na nartach.
  Przystań morska w Jarosławcu- cumują tu kolorowe kutry a na miejscu można przyjrzeć się pracy rybaków oraz kupić świeżą rybkę.
  Jezioro Wicko - położone około 3 kilometrów od Jarosławca. Doskonale nadaje się do wędkowania, odbywają się tu zawody wędkarskie. Na jeziorze Wicko można złowić m. in. sandacza, suma, lina i szczupaka.
  Aquapark w Jarosławcu to idealne miejsce dla miłośników wodnego szaleństwa. To 2 baseny zewnętrzne z podgrzewaną wodą i zjeżdżalniami a także basen kryty i rwąca rzeka.