Znajdz nocleg nad morzem

2 ilość ogłoszeń w bazie

Typy obiektów

Oferty SpecialneNoclegi Wicie

  Noclegi nad morzem w Wiciu


  Wicie to miejscowość turystyczna i wypoczynkowa, położona nad morzem Bałtyckim i jeziorem Kopań. Pomimo tego, że jest coraz bardziej popularna i wybierana przez turystów przyjeżdżających spędzić wakacje nad polskim morzem, ciągle jeszcze jest to spokojna i nieprzeludniona miejscowość, której daleko do głośnych nadmorskich kurortów. Nazwa wsi pochodzi od słowa wici, oznacza zwitek sznurów podawanych sąsiadowi jako sygnał o gotowości wojennej. Od Darłowa dzieli Wicie 10 km, od Jarosławca natomiast zaledwie 6 km. Plaże w Wiciu są czyste, niezatłoczone i sąsiadują z lasami nadmorskimi, głównie lasami sosnowymi. Nie jest to typowa, przepełniona turystami miejscowość nadmorska. Do Wicia przyjeżdża się wypocząć nad polskim morzem, spędzić czas na plaży czy pospacerować po lesie. To wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi a także dla amatorów aktywnego wypoczynku- spacerów, wypraw rowerowych, nordic walking czy joggingu. Baza noclegowa w Wiciu stale się powiększa, powstają nowe ośrodki domków wczasowych. Obecnie najbardziej popularną ofertą noclegową są właśnie domki letniskowe w Wiciu. Zwykle są to ośrodki wczasowe położone przy samej plaży. Noclegi w domkach są niedrogie i idealne na wczasy dla rodzin z dziećmi. W Wiciu znajduje się również wiele pensjonatów, apartamentów i domów wypoczynkowych. Na deptaku natomiast jest wiele miejsc, gdzie można zjeść pyszną i świeżą rybę i inne przysmaki typowe dla nadmorskich miejscowości.
  Atrakcje turystyczne Wicia:
  Plaża w Wiciu to zdecydowanie największa atrakcja tej miejscowości. Plaża jest duża, czysta i niezatłoczona.
  Jezioro Kopań w Wiciu- nad jeziorem oraz na okolicznych łąkach turyści mają możliwość zobaczyć i usłyszeć wiele gatunków ptaków. Często można spotkać żurawie, rzadziej bieliki czy rybołowy. To wielka atrakcja dla miłośników przyrody, ornitologów amatorów i naukowców. Jezioro Kopań i jego rybne zasoby to oczywiście raj dla wędkarzy.
  Mini ZOO w Wiciu- to atrakcja dla dzieci spędzających wakacje w tej miejscowości. Można tu spotkać ponad 50 gatunków zwierząt.