Znajdz nocleg nad morzem

2 ilość ogłoszeń w bazie

Typy obiektów

Oferty SpecialneNoclegi Białogóra

  Noclegi nad morzem w Białogórze


  Białogóra Wśród lasów sosnowych, nad Morzem Bałtyckim znajduje się niewielka, spokojna miejscowość letniskowa Białogóra. Nie jest to hałaśliwy kurort ale miejsce, gdzie można przyjechać na urlop nad morze i po prostu wypocząć. Białogóra leży na Wybrzeżu Słownińskim, pomiędzy Władysławowem a Łebą. Obszary leśne i pas wybrzeża Białogóry należą do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość ta słynie z dużej, czystej i niezatłoczonej plaży, która w sezonie letnim posiada strzeżone kąpielisko morskie. Z centrum do plaży prowadzi aleja spacerowa, można dojechać także bryczką lub rikszą. Białogóra to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi i amatorów sportowego stylu życia. Znajduje się tu wiele szlaków turystycznych i ścieżek przeznaczonych na spacery i wyprawy rowerowe czy nordic walking. Pomimo niewielkich rozmiarów Białogóra posiada rozbudowaną bazę noclegową. Najbardziej popularną ofertą noclegową są pokoje gościnne w Białogórze i domki letniskowe.
  Atrakcje turystyczne Białogóry:
  Plaża w Białogórze- to największa atrakcja dla turystów spędzających wakacje nad morzem w Białogórze. Chociaż oddalona jest od centrum o 1, 5 km. wiedzie do niej asfaltowa aleja wśród drzew. Do plaży można dojechać również rowerem, rikszą lub bryczką.
  Stadnina koni w Białogórze- znajduje się na terenie Rezydencji Wilków Morskich, gdzie na łąkach wokół rezydencji pasie się tu 80 koni. Są one przeznaczone do jazdy rekreacyjnej dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Atrakcją dla dzieci będą przejażdżki kucykiem lub bryczką.
  Nadmorski Park Krajobrazowy w Białogórze- znajdują się tu torfowiska i lasy sosnowe. Na obszarze Parku ustanowiony został rezerwat przyrody chroniący fragmenty nadmorskiego lasu bagiennego. Występuje tu wiele rzadkich gatunków roślin typowych dla flory atlantyckiej takich jak rosiczka.
  Słowiński Park Narodowy- choć oddalony od Białogóry o około 40 km, to spędzając wakacje nad morzem w Białogórze warto tu się wybrać. Największą wartością tego Parku są wydmy wędrujące, moreny, torfowiska i plaże. Możemy tu spotkać wiele okazów ptaków np. bataliony czy mewę srebrzystą, która jest symbolem Słowińskiego Parku Narodowego.