Rodzaje obiektów noclegowych, czyli jak wybrać odpowiedni nocleg na wakacje nad morzem?


Noclegi w gospodarstwach Agroturystycznych nad morzem


Agroturystyka nad morzem to wspaniały sposób na wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku dużych miast. Gospodarstwa agroturystyczne oferują noclegi w pokojach prywatnych, domkach letniskowych lub specjalnie do tego celu wybudowanych domach letniskowych na wsi. Właściciele gospodarstw agroturystycznych często oferują w cenie wyżywienie, przygotowywane ze świeżych składników takich jak jajka z własnego kurnika, mięso i wędliny z przydomowej hodowli zwierząt, miód prosto z pasieki czy chleb wypiekany na miejscu. Goście mają możliwość poznania wiejskich obyczajów zależnych od regionu i obcowania ze zwierzętami. Właściciele gospodarstw uatrakcyjniają swoją ofertę, na przykład, proponując naukę jazdy konnej.


Noclegi w Apartamentach nad morzem


Apartamenty nad morzem to oferta dla tych, którzy chcą spędzić udany wypoczynek nad morzem, nie rezygnując przy tym z luksusu prowadzonego na co dzień życia. Pokoje typu Apartament nie odbiegają często od standardu wyposażenia pokoi w typowych luksusowych hotelach, jednak są często znacznie od nich tańsze. Apartamenty oferowane przez nadmorskie obiekty turystyczne zazwyczaj kuszą większym metrażem oraz balkonem lub tarasem z widokiem na morze.


Noclegi w Pokojach gościnnych nad morzem


Oferty noclegów w pokojach gościnnych, jako najbardziej popularna forma spędzenia wakacji nad morzem. Od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i urlopowiczów ze względu na cenę, która jest niejednokrotnie dużo niższa niż nocleg w nadmorskim hotelu. Warto pamiętać, że wynajęcie pokoju gościnnego, poza sezonem letnim, często jest jeszcze tańsze, gdyż pokoje oferowane w domach prywatnych są traktowane przez ich właścicieli jako dodatkowe źródło dochodu. Warto więc przyjechać nad morze także jesienią lub zimą.


Noclegi w Domkach letniskowych nad morzem


Drewniane domki letniskowe to hit ostatnich kilku sezonów. Wynajęcie domku letniskowego nad morzem zazwyczaj preferują rodziny z dziećmi. Każda rodzina, która na co dzień mieszka w małym mieszkaniu w bloku, na pewno doceni możliwość wynajęcia całego domku wraz z kawałkiem ogródka na własność, zwłaszcza jeśli domki usytuowane są przy plaży. Właśnie dla tego domki letniskowe w miejscowościach turystycznych stały się bardzo popularne. Gestorzy noclegów oferujący domki prześcigają się w ofertach. Kuszą dobrą lokalizacją i zróżnicowanym standardem wyposażenia. Wakacje w domkach są więc ciekawym wyborem oferującym komfort w dobrej cenie.


Noclegi w Pensjonatach nad morzem


Obiekty noclegowe typu Pensjonat charakteryzują się wyższym standardem niż kwatery prywatne ponieważ muszą spełnić określone warunki aby otrzymać status pensjonatu. Pensjonat jako turystyczny obiekt hotelarski musi posiadać co najmniej 7 pokoi oraz oferować swoim gościom całodzienne wyżywienie. Pensjonaty posiadają klasyfikację podobną do hoteli, czyli od jednej do pięciu gwiazdek. Jest ona uzależniona od oferowanych usług i wyposażenia pokoi.


Noclegi w Ośrodkach wczasowo wypoczynkowych nad morzem


Ośrodki Wczasowo Wypoczynkowe są często wybierane przez osoby starsze i rodziny z dziećmi. Ośrodki takie oferują pobyty nad morzem z pełnym wyżywieniem za stosunkowo niską cenę. Standard pokoi w ośrodkach jest zazwyczaj nieco niższy niż w hotelach, chociaż, oczywiście, nie stanowi to reguły. W większości, na terenie ośrodków wczasowo wypoczynkowych dostępne są wszelkiego rodzaju atrakcje dla wczasowiczów, takie jak, baseny i hale sportowe. Organizowane są letnie pikniki, wieczory zapoznawcze, dyskoteki, ogniska oraz zabawy z animatorami dla dzieci i dorosłych.


Noclegi w Campingach nad morzem


Dobrym sposobem na znalezienie taniego miejsca noclegowego nad morzem jest wynajęcie miejsca na polu Campingowym lub samego domku Kampingowego. Na polskim wybrzeżu, w praktycznie każdej miejscowości turystycznej znajdują się tego typu obiekty. Można więc wybrać się na zasłużony urlop nad morzem, własnym lub wypożyczonym Camperem i spędzić wczasy podróżując z miejsca na miejsce, zatrzymując się na dzień lub kilka w jednej miejscowości by potem udać się do innej. W ten sposób, podczas dwu tygodniowych wakacji, można zwiedzić sporą część polskiego wybrzeża.


Noclegi w Domach wczasowych nad morzem


Domy wczasowe to kolejny rodzaj obiektów noclegowych, które oferują noclegi w tanich cenach. W domach wczasowych znajduje się od kilku do kilkunastu pokoi. Oferta domów wczasowych, w odróżnieniu od ofert prywatnych pokoi gościnnych, często obejmuje oprócz noclegów także wyżywienie.


Noclegi w Hotelach nad morzem


Hotele nad morzem kuszą zróżnicowaną ofertą noclegów w pokojach mniej lub bardziej komfortowych. Do wyboru mamy duże luksusowe, cztero i pięcio gwiazdkowe hotele oferujące pełne pakiety wczasowe all inclusive, z zabiegami odnowy biologicznej, basenem, sauną. Oraz mniejsze hotele o różnym standardzie. Hotele nad morzem często zajmują duży teren i są w stanie zapewnić nocleg i rozrywkę dla dużej liczby gości.


Noclegi w Kwaterach prywatnych nad morzem


Kwatery prywatne tak jak pokoje gościnne to najbardziej popularna forma wynajmu noclegów nad morzem. Tanie kwatery od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wczasowiczów ze względu na stosunkowo niską cenę wynajmu takiego miejsca noclegowego. Właściciele oferują wynajem kwater jeszcze taniej poza sezonem letnim.


Noclegi na Polach namiotowych nad morzem


Wynajem miejsca na polu namiotowym w miejscowości turystycznej to również ciekawy sposób na spędzenie niedrogich wakacji nad morzem. Spędzając wakacje pod namiotem możemy obcować z naturą przez 24 godziny na dobę. Podróżowanie z namiotem jest znacznie tańsze od wynajmu kwater a przy tym umożliwia w ciągu jednego, nawet krótkiego urlopu, zwiedzenie wielu ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Pola namiotowe w Polsce są więc coraz częściej wybierane przez turystów spragnionych wymarzonego wypoczynku na łonie natury.


Noclegi Last minute nad morzem


Oferty Last minute są często wybierane przez osoby szukające okazyjnych cen noclegów w promocjach. Takie oferty zazwyczaj kojarzą się z wczasami za granicą, jednak coraz częściej, również Polskie hotele i ośrodki oferują wakacje Last minute. Wiele Resortów i nadmorskich ośrodków wprowadza takie oferty aby przyciągnąć spragnionych wakacji nad morzem wczasowiczów i wypełnić luki w sprzedaży pokoi. I tu oczywiście znów znaczenie ma niska cena noclegów i pobytów. Rezerwując wakacje Last minute, klienci mają takie same prawa i wygody jak osoby, które zamówiły je wcześniej po wyższej cenie, więc warto poświęcić chwilę czasu aby znaleźć takie promocyjne oferty.


Noclegi w Resortach nad morzem


Resorty wypoczynkowe nad morzem to duże obiekty turystyczne podobne do ośrodków wczasowo wypoczynkowych. W ofertach nadmorskich Resortów znaleźć można wszystkie rodzaje atrakcji jakich poszukuje wczasowicz. Resorty prowadzą pełne turnusy wczasowe dla grup zorganizowanych. Oferują też noclegi i pakiety pobytowe dla gości indywidualnych.


Noclegi o Ośrodkach SPA nad morzem


Ośrodki Spa & Wellness oferują szeroki wachlarz zabiegów odmładzających i upiększających. Mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne twarzy i całego ciała stały się dla polskiego turysty, ulubiona formą relaksu podczas pobytu w nadmorskich hotelach i ośrodkach odnowy biologicznej.


Sanatoria nad morzem


Noclegi w sanatoriach nad morzem wybierają zazwyczaj osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne. Obiekty sanatoryjne oferują oprócz noclegów z pełnym wyżywieniem, wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne, zabiegi odnowy biologicznej oraz różne formy aktywnego wypoczynku. Sanatoria prowadza turnusy rehabilitacyjne dofinansowywane ze środków Państwowych Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Aquaparki i Parki wodne nad morzem


Aquapark lub Park wodny to obiekt sportowo-rekreacyjny, którego główną atrakcją są duże baseny kąpielowe oraz różne formy zabaw w wodzie takie jak zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztuczną falą, sztuczne rzeki, fontanny, baseny z biczami wodnymi itd. Park wodny to wspaniała zabawa dla całej rodziny oraz sposób na odreagowanie i relaks po ciężkim dniu. Aquaparki oferują też zabiegi hydroterapeutyczne takie jak hydromasaże, aromatyczne kąpiele w jacuzzi itp. Nad polskim morzem znajduje się kilka dużych parków wodnych np. Aquapark w Jarosławcu, Park Wodny w Darłówku, Aquapark w Sopocie.


Noclegi w Hostelach nad morzem


Hostel to również sposób na tani nocleg nad morzem. Hostele wybierane są zazwyczaj na jedno lub dwu dniowy nocleg. Ze względu na to, że pokój w hostelu dzielimy czasami z innymi, lokatorami, ceny noclegów w hostelach są bardzo niskie.